НВП «Квант-Ефір» було створене у 1992 році групою спеціалістів сектору розробки твердотільних передавачів НДІ «Квант».

Першою самостійною роботою підприємства стала розробка твердотільного підсилювача «Рута», потужністю 10 Вт, для освоєння тоді ще нового для телевізійної передавальної мережі України дециметрового діапазону, яких загалом було виготовлено близько 600, згодом був розроблений радіомовний передавач «Росава-100» та «Росава-1000», створено пристрій «Рада-100» потужністю 100 Вт для заміни застарілих лампових підсилювачів у виробах РПТД. Усе це обладнання було виготовлено з використанням вітчизняної елементної бази і до цього часу працює на деяких об’єктах.

Суттєвим кроком вперед став початок кооперації з західноєвропейськими, а пізніше і американськими, виробниками телевізійної передавальної техніки. Співпраця з ними дозволила НВП «Квант-Ефір» вийти на сучасний європейський рівень.

У 2001 році, вперше в історії України, «Квант-Ефір» у кооперації із Концерном PPТ розробив цифровий передавач потужністю 1 кВт і систему мультиплексування, які успішно працюють до сьогоднішнього дня. У цей же час на підприємстві було створено відділ цифрових технологій, який почав працювати над проектами з цифрової техніки стандарту DVB-T, завдяки чому підприємство встановило дружні стосунки ще з низкою зарубіжних компаній, зокрема «Scopus Video Networks».

Новаторська політика керівництва, інноваційний підхід, а також суттєвий науково-технічний потенціал персоналу сприяли тому, що підприємство дуже швидко почало брати участь у розробці сучасної техніки. Протягом 2003–2004 років «Квант-Ефір» розробив першу вітчизняну лінійку телевізійних та радіомовних передавачів європейського рівня якості.

З цього часу розпочався бурхливий розвиток НВП «Квант-Ефір»: проекти з виведення низки українських телерадіокомпаній на супутник і побудова мереж мовлення передавачів для таких провідних телекомпаній, як: «СТБ», «ICTV», «Україна», «ТЕТ», «НТН» та інших. У 2006 році підприємством була розроблена і запущена у виробництво лінійка цифро-аналогових телевізійних передавачів, збудованих на елементній базі нового покоління.

Завдяки високій якості продукції, реалізації проекту DVB-T, участі в міжнародних конференціях та демонстрації своїх досягнень на всесвітньо відомій виставці «IBC» (Амстердам) НВП «Квант-Ефір» став добре знаним в Європі.

На сьогодні виробничі площі НВП «Квант-Ефір» складають приблизно 1500 кв. м., де працюють висококваліфіковані спеціалісти.

Структура компанії та її дочірніх підрозділів дозволяє їй власними силами забезпечити повний цикл виробництва, включаючи впровадження інновацій і найсучасніших технологій для виготовлення обладнання високої якості:

  • Підрозділ досліджень і розробки цифрових та аналогових теле-та радіо передавачів і антенно-фідерних пристроїв, що складається з висококваліфікованих інженерів;
  • Підрозділ системного проектування телерадіопередавальних мереж;
  • Підрозділ цифрових технологій у телерадіомовленні і телекомунікаціях (проекти в сфері DVB-T/T2, DVB-S/S2, IPTV, тощо);
  • Механоскладальне та монтажно-складальне виробництва;
  • Підрозділ налагодження і випробування;
  • Сервісний центр

Поєднання передового світового досвіду з потужним інтелектуальним і творчим потенціалом спеціалістів компанії забезпечує проведення всіх розробок на найвищому рівні.

В обладнанні, що поставляється підприємством, застосовуються новітні наукові досягнення і технології як за рахунок власних досліджень, так і на базі спільної діяльності з провідними західноєвропейськими і американськими компаніями.

З 1998 року на підприємстві прийнята та діє програма забезпечення якості ISO 9001-2001 (сертифікат на систему якості UA 2.025.884 від 17.11.2003), спрямована на дотримання вимог стандартів і процедур забезпечення якості на кожному етапі розробки, виробництва, управління і обслуговування.

Налагодження і вимірювання параметрів обладнання виконується за допомогою комплексу сучасних сертифікованих та повірених вимірювальних приладів виробництва фірм Rohde&Schwarz, Agilent, Bird та інших.

Все обладнання НВП «Квант-Ефір» відповідає вимогам національних та міжнародних стандартів (CCIR, FCC та ETSI) і має необхідні сертифікати відповідності.