НВП «Квант-Ефір» було створене у 1992 році групою спеціалістів сектору розробки твердотільних передавачів НДІ «Квант».

Одним з перхих кроків діяльності підприємства став початок кооперації з західноєвропейськими, а пізніше і американськими, виробниками телевізійної передавальної техніки. Співпраця з ними дозволила НВП «Квант-Ефір» вийти на сучасний європейський рівень.

У 2001 році, вперше в історії України, «Квант-Ефір» розробив цифровий передавач потужністю 1 кВт і систему мультиплексування, які успішно працюють до сьогоднішнього дня.

Новаторська політика компанії, інноваційний підхід, а також суттєвий науково-технічний потенціал персоналу сприяли тому, що підприємство дуже швидко почало брати участь у розробці сучасної техніки. Протягом 2003–2004 років «Квант-Ефір» розробив першу вітчизняну лінійку телевізійних та радіомовних передавачів європейського рівня якості.

З цього часу розпочався бурхливий розвиток НВП «Квант-Ефір»: проекти з виведення низки українських телерадіокомпаній на супутник і побудова мереж мовлення передавачів для таких провідних телекомпаній, як: «СТБ», «ICTV», «Україна», «ТЕТ», «НТН» та інших. У 2006 році підприємством була розроблена і запущена у виробництво лінійка цифро-аналогових телевізійних передавачів, збудованих на елементній базі нового покоління.

Завдяки високій якості продукції, реалізації стандартів DVB-T та DVB-T2, участі в міжнародних конференціях та демонстрації своїх досягнень на всесвітньо відомій виставці «IBC» (Амстердам) НВП «Квант-Ефір» став добре знаним в Європі.

На сьогодні виробничі площі НВП «Квант-Ефір» складають приблизно 1500 кв. м., де працюють висококваліфіковані спеціалісти.

Структура компанії та її дочірніх підрозділів дозволяє їй власними силами забезпечити повний цикл виробництва, включаючи впровадження інновацій і найсучасніших технологій для виготовлення обладнання високої якості:

  • Підрозділ досліджень і розробки цифрових та аналогових теле-та радіо передавачів і антенно-фідерних пристроїв, що складається з висококваліфікованих інженерів;
  • Підрозділ системного проектування телерадіопередавальних мереж;
  • Підрозділ цифрових технологій у телерадіомовленні і телекомунікаціях (проекти в сфері DVB-T/T2, DVB-S/S2, IPTV, тощо);
  • Механоскладальне та монтажно-складальне виробництва;
  • Підрозділ налагодження і випробування;
  • Сервісний центр

Поєднання передового світового досвіду з потужним інтелектуальним і творчим потенціалом спеціалістів компанії забезпечує проведення всіх розробок на найвищому рівні.

В обладнанні, що поставляється підприємством, застосовуються новітні наукові досягнення і технології як за рахунок власних досліджень, так і на базі спільної діяльності з провідними західноєвропейськими і американськими компаніями.

З 1998 року на підприємстві прийнята та діє програма забезпечення якості ISO 9001-2001 (сертифікат на систему якості UA 2.025.884 від 17.11.2003), спрямована на дотримання вимог стандартів і процедур забезпечення якості на кожному етапі розробки, виробництва, управління і обслуговування.

Налагодження і вимірювання параметрів обладнання виконується за допомогою комплексу сучасних сертифікованих та повірених вимірювальних приладів виробництва фірм Rohde&Schwarz, Agilent, Bird та інших.

Все обладнання НВП «Квант-Ефір» відповідає вимогам національних та міжнародних стандартів (CCIR, FCC та ETSI) і має необхідні сертифікати відповідності.